Jaka biżuteria do jakiego stroju?

Biżuteria ma za zadanie głównie dopełnienie stylizacji, które zależne są od sytuacji, w której się znajdujemy. Na co dzień zwykle mamy bardzo małą ilość biżuterii – pierścionek zaręczynowy czy obrączka – natomiast zakładamy więcej biżuterii na spotkania czy na wyjazdy z przyjaciółmi.

Zwykle na bankiety/studniówki zakłada się sukienkę oraz mniejszą ilość ozdób ze względu na powagę uroczystości. Dla niektórych kobiet takie uroczystości są podstawą do zabłyśnięcia, przez co dominują tutaj biżuterie z czystego złota i srebra, a czasami nawet diament. Idealnie pasują perły, ponieważ pasują do każdego stroju. Perły można założyć w dużej ilości. Do sukni najczęściej wybieramy komplet – zwykle to naszyjnik, kolczyki i bransoletka o tym samym motywie. Należy pamiętać, że duży naszyjnik nie potrzebuje towarzystwa bransoletki. Jeśli sukienka jest błyszcząca można zrezygnować z błyszczących dodatków i ograniczyć się do łańcuszka z małym wisiorkiem.

Biżuteria na wieczór i wyjazd ze znajomymi zwykle jest pełna przepychu oraz jest jej dużo, czasami za dużo. W wakacje bardzo modny stał się styl marynarki – długie sukienki/spódnice w pasy oraz wisiorki, zawieszki i kolczyki z motywem morza.

Strój balowy/ślubny to strój, gdzie jest zalecany przepych i blask. Można zakładać blisko siebie naszyjnik, kolczyki, bransolety oraz diadem. Wiele sukni balowych jest kojarzone z balem u królowej Anglii czy imprezą karnawałową, a także ze ślubem, gdzie dominuje biała suknia rozkloszowana z wieloma dodatkami. Najbardziej efektywne są duże oraz szlifowane kamienie. Suknie z dekoltem hiszpańskim, typu V, karo i gorsetowym najkorzystniej wyglądają z samym naszyjnikiem albo z kolczykami odpowiednio skomponowane z typem twarzy i szyi.