Jak dobrać biżuterię do cery?

Kobiety od dawna kochają biżuterię, od dawna chcą mieć w swojej kolekcji diamenty czy perły. Jednak nie zawsze kamienie pasują do cery kobiety. Cerę kobiety można porównać do kolorów pór roku czy elementów, tzn. osoba, która ma bardzo jasną skórę ma cerę typu zima. Chłodna, ale kontrastowa, gdzie będą odpowiadać jej ciemne, chłodne i głębokie kolory jak czerwień czy bordo.

Kobiety o cerze typu wiosna są radosne, a także najlepiej im w odcieniach pastelowych. Pasuje tutaj kolor żółty jak i turkusowy. Takim osobom poleca się złoto albo pozłacane srebro, bo wygląda najbardziej naturalnie.

Kobiety z cerą letnią są to głównie kobiety o ciemniejszej karnacji jak i karnacji oliwkowej, nie mają problemy z opalaniem się tak jak wiosna czy zima. Dla takiej kobiety najbardziej jest polecana srebrna biżuteria jak i platyna oraz białe złoto. Kobiety o jasnej, ciepłej, ciepłej barwie kości słoniowej lub złocisto-beżowy odcień to kobiety o cerze jesiennej. Zwykle pasuje tu biżuteria miedziana.

Biżuteria, którą wybieramy odpowiednio do typów urody to głównie naszyjniki i kolczyki, ponieważ znajdują się najbliżej twarzy. Do bransoletek oraz pierścionków nie musimy przykładać dużej uwagi jednak muszą współgrać ze stylizacją jak i do zestawu na szyi.